ЦСКА 1948 загуби точки в Симитли, интригата за първото място се завърна (видео)

Интригата за първото място в Югозападната Трета лига се завърна! Това стана факт след нулевото равенство на лидера ЦСКА 1948 срещу Септември в Симитли и победата с 1:0 на втория Хебър като домакин на Германея.

През първото полувреме футболистите на Валентин Илиев имаха по-чистите положения, но пропуски сами срещу вратаря направиха Таушанов, Гущеров и Цаковски. В заключителните секунди на първата част пък вратарят на червените Емил Михайлов спаси невероятно положение след изстрел от 5-6 метра.

Септември (Симитли) - ЦСКА 1948@@@

След почивката играта, която и без това не беше на нужното ниво дори за мач от Трета лига, стана още по-вяла. Двата отбора извършваха нарушения буквално на всеки 30 секунди, а домакините заложиха и на сериозно лежане по терена. Реферът Волен Чинков не взе мерки и футбол се игра не повече от 10-15 минути. Логично головите положения бяха сведени до точно едно. То бе в началото на полувремето, когато Михайлов получи отличен пас зад гърба на бранителите на Септември, но не успя да овладее добре топката и я загуби.

Равенството върна интригата в борбата за първото място, тъй като червените имат 58 точки и са само на три пред втория Хебър.

СЕПТЕМВРИ - ЦСКА 1948 0:0

СЕПТЕМВРИ: 74. Узунов, 71. Илиев, 5. Тунтев, 20. Топузов, 88. Иванов, 16. Петров, 8. Костурков, 10. Лулейски, 17. Хазуров, 92. Божиков, 9. Христов

ЦСКА 1948: 33. Е. Михайлов, 39. Михайлов, 6. Котев, 3. Зюмбулев, 27. Гроздин, 22. Васев, 10. Павлов, 77. Хаджиниколов, 99. Гущеров, 20. Таушанов, 8. Цаковски

снимки: Иван Йочев, Sportal.bg