Дузпа в 93-ата минута спря Монтана

Гол от дузпа в 93-ата минута на Николай Костов спря победната серия на Монтана. Несебър стигна до крайното 1:1 срещу един от кандидатите за влизане в Първа лига в домакинството си от 22-ия кръг на Втора лига.

Тимът на Ферарио Спасов изпусна победата буквално секунди преди края. Нападателят Тони Тасев, който вкара във втори пореден мач за новия си клуб, даде аванс на Монтана в 34-ата минута. Гостите отиваха към четвърти пореден успех след победите с 4:0 на Локомотив (София), 3:0 над Нефтохимик и 4:0 над Черноморец (Балчик), преди Тодор Колев да играе с ръка в 93-ата минута и Радослав Гидженов да посочи бялата точка. Капитанът Костов беше точен, като спаси домакините от загуба. Голът беше негов осми за сезона.

Монтана вече има 37 точки, като изостава на две точки от третия Локо (Сф), но "червено-черните" имат и мач по-малко. Несебър остана пети с 36 точки.