Ахмат се изложи срещу последния (видео)

В мач от 24-ия кръг на руската Премиер лига отборите на Ахмат и СКА-Хабаровск завършиха 0:0. Равенството е разочароващо за домакините, които още нямат победа през пролетта, а в началото на сезона не криеха амбициите си да се класират за евротурнирите. Гостите от Хабаровск прекъснаха серията си от 9 поредни загуби, но въпреки това имат само теоретични шансове да се спасят от изпадане.

Противно на очакванията, новаците бяха по-активни в началните минути, но далечните им удари не създадоха проблеми на вратаря Евгений Городов. Ахмат доминираше през второто полувреме, когато пропуски направиха Аблайе Мбенг и резервата Заур Садаев.

"За пореден път ни провали това, че не успяваме да реализираме положенията си. Вярно е, че има напржение, но футболистите са длъжни да се справят в такива ситуации", заяви наставникът на Ахмат Михаил Галактионов.

"Доволен съм от резултата. Играхме срещу отбор, който ни превъзхожда като класа, но старанието ни беше възнаградено", каза наставникът на СКА Ринат Билялетдинов.