Лука Дончич смълча Цървена звезда

С тройка на 19-годишния гард Лука Дончич 0.9 секунди преди края на редовното време Реал Мадрид победи като гост Цървена звезда с 82:79. Словенската суперзвезда на "кралския клуб" получи топката фронтално срещу коша, буквално свали на земята персоналния си пазач с финт и хладнокръвно реализира от тройката, за да донесе осемнадесетата победа на Реал в 29 мача.

Двубоят в Белград бе много интересен, макар до почивката да изглеждаше, че гостите ще го спечелят безпроблемно. Серия от 15:0 за "звездашите" в третата четвърт обаче завърза мача, а кош на Ален Омич 6 секунди преди края доведе резултата до 79:79, за да дойде и моментът на Дончич. Словенецът приключи мача с 24 точки, 9 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки, а Фелипе Рейес вкара още 14 точки за Реал. За Цървена звезда най-полезен бе Ален Омич с 25 точки и 10 борби.