Владо Арабаджиев започна тестове в GP2

Българският пилот във Формула 3000 Владимир Арабаджиев започна тестовете с кола от сериите "GP2" на пистата Пол Рикар във Франция. Нашият състезател кара за тима на Дуранго и във втория ден на изпитанията вчера (31 октомври) записа 25-то време от общо 26 пилоти. Арабаджиев спря хронометрите в първата сесия на 1:18,763 минути и завъртя общо 33 обиколки. Във втората сесия Владо записа най-бързия си тур за 1:16,228 минути от общо 54 обиколки. В първия ден във вторник българинът не взе участие в тестовете.

С най-добро време от втория ден на тестовете остана пилотът на АРТ Лука Филипи, който постигна резултат от 1:12,853 минути. Изпитанията на Пол Рикар продължават до 2 ноември включително.

Преди няколко седмици Арабаджиев стана шампион по картинг за Източна Европа. С участието си във Формула 3000 и тестовете в GP2, Владо е все по-близо до участие във Формула 1. Както е известно, сериите GP2 са поддържащият шампионат на Формула 1 и състезанията се провеждат всяка събота преди старта за съответната Голяма награда в най-авторитетната автомобилна надпревара на планетата. Миналата година титлата в GP2 беше спечелена от Люис Хамилтън (Макларън-Мерцедес). Нико Розберг триумфира с короната през 2005 година, а този сезон шампион стана Тимо Глок.