Фамозно изпълнение при пролетно "торнадо" на "Лудогорец Арена" (видео)

Отборът на Лудогорец отнесе Верея с 5:0 в мач от първия кръг на първата шестица. В 40-ата минута Кешерю отбеляза първото попадение от дузпа, а две минути по-късно Джоди Лукоки удвои. В 72-ата минута Кешерю опъна мрежата с фамозен гол от фаул за 3:0. В 84-ата минута Якуб Шверчок вкара четвърти гол, а в самия край на мача записа за втори път името си сред голмайсторите.

Българският шампион бе пълен господар на терена и не остави никакъв шанс на своя опонент. Възпитаниците на Димитър Димитров дори се смилиха над гостите от Стара Загора, след като в края на мача подхождаха лежерно пред тяхната врата. "Орлите" обаче успяха да сътворят няколко запомнящи се атаки на скорост.
Лудогорец - Верея 5:0@@@

В десетата минута Клаудио Кешерю пропусна от чиста позиция. Лукас Саша проби по лявото крило и върна към румънеца, който от 7-8 метра необезпокояван шутира над вратата.

В 14-ата минута Кешерю прати кълбото в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

Първата сериозна ситуация пред вратата на домакините бе чак в 28-ата минута. Антон Огнянов излъга Игор Пластун и отправи изстрел, но Броун бе заел добра позиция и неутрализира опасността.

Българският шампион отговори чрез силен удар на Кешерю, който профуча на сантиметри от левия стълб.

В края на първото полувреме "орлите" внигнаха темпото и набързо стигнаха до два гола преднина. В 40-ата минута Кешерю бе съборен от Веселин Минев в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият, който не сбърка - 1:0.

Две минути по-късно "зелените" стигнаха до втори гол. След мощна атака по фланга Вирджил Мисиджан подаде към Лукас Саша, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле. Бранителят стреля без подготовка, но топката срещна десния стълб. При добавката влезлият като резерва Лукоки опъна мрежата с удар по земя.

През първата част Вандерсон получи контузия и напусна принудително терена.

Второто полувреме по нищо не се различаваше от първите 45 минути - Лудогорец акакуваше, а Верея почти не минаваше центъра.

В 55-ата минута съдията не даде чиста дузпа за Лудогорец, след грубо нарушение срещу Лукоки в наказателното поле.

В 72-ата минута Кешерю вкара фамозен гол от пряк свободен удар - 3:0. Лудогорец отказа да пести сили за следващата среща и продължи да мачка своя съперник.
В 84-ата минута Мисиджан подаде на Шверчок, който с техничен удар в обратния ъгъл, не остави шанс на стража на гостите - 4:0.

Последва нова атака на шампионите, при която Мисиджан пропусна сам срещу вратаря. Крилото се опита да насочи топката към далечния ъгъл, но не намери целта. Точното решение обаче бе да потърси комбинация, тъй като го чакаха трима съотборници.

В самия край на двубоя Шверчок оформи крайното - 5:0 след удар с глава.

ЛУДОГОРЕЦ - ВЕРЕЯ 5:0

1:0 Кешерю 40 д.