Над 300 деца се включиха в лекоатлетически турнир в Перник

Над 300 деца се включиха във втория лекоатлетически турнир "Децата на Перник", който се състоя днес. Състезанието е под надслов "Бягай с усмивка" и е организирано от най-голямото пернишко кметство "Изток" и националната състезателка по лека атлетика Милка Михайлова. Гост на проявата бе председателят на Комисията по планинско бягане към Българската федерация по лека атлетика Димитър Кисьов. Участниците, които са на възраст от 5 до 13 години, пробягаха по 100, 200, 400 и 800 метра.

Първо място спечели отборът на Десето основно училище "Алеко Константинов". Тимовете, класирали се до трето място, получиха купи, а индивидуалните първенци до шесто място - предметни награди. Всяко завършило кроса дете заслужи фланелка, а най-малките и лакомства. Бе разиграна благотворителна томбола, като събраните средства ще бъдат подарени на болно дете. Осем представители на местния бизнес спонсорираха проявата.

"Инициативата цели да върне децата към леката атлетика", каза Михайлова. По думите и в турнира, който се организира втора поредна година, са се включили 100 деца повече. Имало е запитвания и от други общини, които също са заявили желание да участват. "Това ни дава основание да мислим за разширяване обхвата на турнира", допълни Михайлова.