Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

България записа първа победа на Световното по хокей до 18 години

Националният отбор на България за юноши до 18 години постигна първа победа на световното първенство по хокей на лед в Дивизия III A, което се провежда в Ерзурум (Турция). В среща от четвъртия кръг българският отбор се наложи над връстници от Израел с 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) и поне временно се изкачи на четвърто място в класирането с 4 точки - точка повече от съставите на Турция и Тайван, които разделят петата позиция. След безголова първа част резултатът бе открит от Чен Задик в петата минута на втория период.

Още преди края на втората част обаче българите сътвориха пълен обрат с попадения на Тарек Абди и Константин Рангелов. Последното попадение в мача бе дело на Марио Атанасов, който се разписа за 3:1 пет минути преди края на срещата. Много силен мач на вратата на България направи Иван Стойнов, който спаси 34 шайби. В събота е последният кръг на първенството, като българският тим ще играе с домакините от Турция. Победа или равенство ще гарантира оставането на "лъвовете" в дивизията и през следващия сезон.