Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Бостън оглави Изтока с победа в директния мач срещу Тампа Бей

Патрис Бержерон вкара гол и подаде за още два при победата на Бостън с 4:2 над Тампа Бей в директен сблъсък за първото място в Атлантическата дивизия и Източната конференция. Мечоците са с точка повече и мач по-малко от Светкавиците, като шест двубоя преди края на сезона заемат първи сийд при евентуален съперник в плейофите Ню Джърси.

Тим Шалер и Давид Пастърнак се разписаха през 32 секунди в последната минута на първата четвъртина, а Брад Марчанд добави гол на празна мрежа 56 секунди преди финалната сирена. Тори Крюг записа две асистенции, Пастърнак също направи голов пас, а Туука Раск спаси 26 удара на вратата на Бостън, който е с четири точки зад лидера на запад Нешвил.

Джей Ти Милър вкара гол при числено предимство за Тампа Бей във втората третина, а Виктор Хедман се разписа веднъж в последната част. Андрей Василевски пък отрази 26 удара на вратата на Светкавиците, които загубиха три поредни мача и са 0-3 в серията им срещу Мечоците.

Сидни Кросби вкара с добавка на собствения си удар 19 секунди след началото на продължението и Питсбърг победи с 4:3 Ню Джърси в друг мач от НХЛ. По този начин шампионите спечелиха за първи път в серията от четири двубоя срещу Дяволите и ги оставиха само на три точки пред деветия в класирането на Източната конференция Флорида. Пантерите са и с мач по-малко.

Крис Летанг пресече пас на Тейлър Хол в зоната на Питсбърг в първите секунди на продължението и подаде на летящия към съперниковата врата Кросби. Канадският национал уцели щангата с първия си изстрел, но улови шайбата с ръка, свали я и я вкара в мрежата на Ню Джърси - прекрасен начин да отбележи и началото на бейзболния сезон в САЩ.

Кросби има голове в последните пет мача на Питсбърг, включително един подобен срещу Монреал в сряда. Тогава той по-скоро жонглира с шайбата върху стика си, а след днешния му гол Пингвините поведоха с точка на Кълъмбъс в надпреварата за второто място в Столичната дивизия и домакинско предимство в плейофите.

Конър Шийри, Летанг и Патрик Хорнквист също се разписаха за Питсбърг, а Мат Мъри спаси 28 удара. Кайл Палмиери, Хол и Блейк Колман бяха точни за Дяволите, които влязоха в мача в серия от три поредни победи. Кийт Кинкайд пък спаси 31 удара и загуби едва за четвърти път от последните си 16 появи на леда.

Нешвил надви с 5:3 Сан Хосе, след като Райъл Елис вкара победен гол 9:54 минути преди края на третата част и по този начин Хищниците поставиха клубен рекорд със 111 точки в рамките на един сезон. Това е и 50-а победа за вицешампионите, които през тази година най-вероятно ще влязат в плейофите с трофея на президента и домакинско предимство.