Славия пак страда срещу "Бистришките тигри"

Отборът на Славия допусна втора поредна издънка срещу пълния аутсайдер Витоша (Бистрица). "Белите" завършиха 0:0 в домакинството си на старта на втория етап от сезона в Първа професионална лига. Това се случи на стадион "Васил Левски", където футболистите на Златомир Загорчич не успяха да намерят пътя към мрежата на Николай Георгиев. Звездата на гостите Даниел Пеев получи червен картон в 86-ата минута.

Така в рамките на няколко седмици най-старият столичен клуб за втори път стъпи накриво срещу дебютанта в елита. На четвърти март Славия стигна до равенството 1:1 в Бистрица с гол в 93-ата минута.

Витоша пък вече 27 мача няма победа в родния елит, но пък в трети пореден мач не допуска гол във вратата си, като за първи път в историята си печели точки в три поредни мача от Първа лига.

Славия - Витоша Бистрица@@@Домакините бяха по-активни докато играчите на Костадин Ангелов предимно се защитаваха, но няколко неточни удара и веднъж гредата спряха "белите".

Загорчич направи две промени от победата с 3:1 над Пирин (Благоевград). Антонис Стергиакис и Стефан Велев замениха Емануеле Джерия и Владислав Узунов.
Славия - Витоша Бистрица@@@Ангелов пък беше сменил четирима от равенството 0:0 срещу Берое в Стара Загора. Радко Мутафчийски, Тодор Гочев, Кристиян Кочилов и Орлин Старокин играха вместо Николай Христозов, Венцислав Бонев, Ангел Стоянов и Даниел Пеев.

Славия - Витоша Бистрица@@@Иван Минчев имаше две добри възможности. Първо в 17-ата, а след това и в 25-ата минута. Петко Цанков пък пропусна в 32-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря. Ивайло Димитров пък стреля високо от добра позиция след това.

Славия - Витоша Бистрица@@@През втората част Славия натисна, но въпреки това не успя да стигне до гол. Хубав удар на Георги Йомов излезе в аут в 57-ата минута. Талантливият футболист беше близо до гол в 76-ата минута, но удари гредата. Стефан Велков прати топката над гредата в 80-ата минута, а след това и Галин Иванов пропусна.

Славия - Витоша Бистрица@@@Влезлият като резерва Даниел Пеев пък си изпроси червен картон в 86-ата минута. Опитният футболист беше фаулиран, но реферът Петър Костадинов не отсъди нарушение, което ядоса Пеев. Играчът с №77 изрази това доста бурно, като получи жълт картон, а след това и червен картон, след като си доближи главата в близост до тази на Костадинов.

Въпреки това Славия не успя да се разпише и феновете искаха обяснение от играчите след мача.Славия - Витоша Бистрица@@@

Тимът на Витоша пък в трети пореден мач завърши 0:0, след като преди това взе точка от Септември и Берое.
Славия - Витоша Бистрица@@@
Равенството е общо девето през този сезон за момчетата на Ангелов, които останаха на последното място с девет точки. "Белите" пък имат 33 точки.