Краси Анев спечели спринта в Банско

Най-добре представилият се българин в изминалия сезон на световната купа по биатлон - Красимир Анев, спечели първия старт от държавния шампионат, който се провежда в Банско.

30-годишният самоковец от клуб “Боровец” направи само 1 пропуск при двете стрелби в спринта на 10 км и записа най-добро време. Втори се нареди Владимир Илиев (“Аякс”). Троянецът отново се пропука на рубежа и не свали общо 4 мишени. Въпреки това Владо финишира само на 28,9 сек след Анев.

Трети стана Антон Синапов (“Рожен”), който с 3 грешки финишира на 47,1 сек от Анев. Така биатлонистите в топ 3 са събрани в по-малко от минута, което предполага интересно развитие в преследването на 12,5 км, което ще се проведе в петък.

В дамския спринт на 7,5 км в Банско триумфира Десислава Стоянова (“Амбарица”). Тя сбърка 3 патрона. Даниела Кадева от “Банско” не свали 5 мишени и се нареди втора. Трета стана състезателката на “Славия” Емилия Йорданова. Тя сбърка 4 пъти на стрелбището. Трите биатлонистки са събрани в 55 сек.