ЦСКА измъкна полуфинал №3 срещу Монтана (галерия)

Волейболният отбор на ЦСКА вече е само на победа от класиране за финалния плейоф в Суперлигата на България. "Червените" надделяха много трудно и драматично над Монтана с 3:2 (25:22, 23:25, 25:22, 23:25, 15:8) в мач №3 от полуфинала помежду им, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Христо Ботев" в София.
ЦСКА - Монтана@@@
Така момчетата на Сашо Попов поведоха в плейофната серия с 2-1 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Четвъртата и може би решителна среща между двата тима е утре (30 март) отново от 18,30 часа в столицата.
Монтана стартира повече от отлично в първия гейм на мача и бързо поведе с 5:0, което принуди треньорът на ЦСКА Александър Попов да вземе ранно прекъсване. За съжаление при резултат 9:4 монтанчани загубиха основното си либеро Добромир Иванов, който усука много сериозно десния си глезен и бе изнесен от съотборниците си. Въпреки това, разликата продължи да се увеличава в полза на гостите, като стигна до 7 точки - 12:5, преди ЦСКА да реагира по-сериозно. "Червените" скъсиха дистанцията до второто техническо прекъсване, а малко след него успяха и да изравнят напълно резултата при 17:17. За първи път от началото на срещата армейците поведоха при 21:20, и след това не изпуснаха шанса да затворят гейма при 25:22.
Втората част бе невероятно изравнена, без нито един от двата тима да успее да вземе каквато и да било сериозна преднина. В края на частта Монтана поведе с 22:21, но видеоповторението помогна на ЦСКА да изравни отново. И пак гостите получиха шанс да приключат гейма и да изравнят като имаха геймбол при 24:23, Красимир Гайдарски прати топката в аут, за да се стигне до 1:1 в геймовете след 25:23 за Монтана.
И третият гейм вървеше точка за точка, преди Монтана да дръпне с 4 точки напред при 14:10. Монтанчани продължиха да водят до 20:16, преди Сашо Попов да пусне "жокера" си Тодор Костов в игра и резултатът да бъде изравнен при 20:20. Фантастична блокада и силна контраатака на ЦСКА в решаващите моменти донесе и победата на "червените" в гейма с 25:22.
ЦСКА имаше леко предимство в четвъртата част, но и това не продължи дълго, преди да се стигне до равенство. Последва размяна на водачеството, но този път последният шанс се откри пред Монтана. Грешки на "армейците" дадоха аванс от 24:22 за гостите и дори видео чека не бе на страната на ЦСКА. Домакините спасиха една точка за гейма, но след това блокадата им не успя и с 25:23 Монтана стигна до тайбрек.
В решителния пети гейм ЦСКА изригна с 5:0 и 8:3, след което не позволи изненади. След 15:8 ЦСКА спечели с 3:2 и поведе в плейофната серия.
Страхотен мач за ЦСКА изигра опитният център Христо Цветанов, който днес е рожденик и навършва 40 година, като заби фантастичните 21 точки (6 блока!, 2 аса и 59% ефективност в атака) за победата. Венцислав Георгиев добави още 20 точки (2 аса и 46% ефективност в атака) за успеха.
За тима на Монтана Кирил Клец реализира 18 точки (1 блок, 1 ас и 41% ефективност в атака). Центровете Иван Латунов (2 блока, 1 ас и 63% ефективност в атака) и Борис Наков (1 блок и 74% ефективност в атака) завършиха с по 15 точки, но и това не бе достатъчно за победа.
ЦСКА - МОНТАНА 3:2 (25:22, 23:25, 25:22, 23:25, 15:8)
ЦСКА: Пламен Шекерджиев 14, Христо Цветанов 21, Красимир Гайдарски 8, Ивайло Стефанов 11, Венцислав Георгиев 20, Владимир Станков 6 - Мартин Божилов–либеро (Тодор Костов 1, Стефан Стоянов)
Старши-треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ
МОНТАНА: Златко Кьосев 10, Иван Латунов 15, Константин Абаев 1, Аспарух Аспарухов 11, Борис Наков 15, Кирил Клец 18 - Добромир Иванов-либеро (Мартин Пенев 3, Кристиян Петров–либеро)
Старши-треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)

Снимки: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - МОНТАНА 3:2 - ТУК!!!