Фленсбург влезе в топ 8 на Шампионската лига

Германският хандбален гранд Фленсбург се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига за мъже. Тимът от германско-датската граница оправда очакванията на специалисти и фенове за комфортен успех срещу шведския Кристианстад в първия кръг от елиминациите и влезе в топ осем за трети пореден сезон. Шампионите в турнира за 2014 година спечелиха с 27:24 гола в реванша пред своите привърженици, след като бяха постигнали победа с 26:22 в първата среща (общ резултат 53:46).

Фленсбург дори за миг не даде надежди на шведите за обрат, осигурявайки си четири гола аванс още след първото полувреме, завършило при 13:9. Ласе Сван бе най-резултатен за домакините с 5 гола, а Марио Липовач вкара седем пъти за Кристианстад.

Германският тим ще опита да преодолее фазата на най-добрите осем за първи път от триумфалната 2014 година. През последните два сезона отборът

отпадна именно на четвъртфиналите и то от съставите, които впоследствие вдигнаха титлата

. През 2017 година това бе Вардар (Скопие), а година по-рано - Виве (Киелце) от Полша. Общо в историята на Фленсбург това ще бъде седма поява на четвъртфиналите в Шампионската лига и шеста от сезон 2009/10 насам.

А съперникът си немците ще научат след прелюбопитния реванш между Барселона и Монпелие. Французите ще започнат срещата с преднина от три гола след първия двубой.