Дунав (Русе) и Дея (Бургас) излизат във финал №1 във Висшата лига в неделя

ВК „Дунав“ премина всички препятствия по пътя към финала на плейофите за качване в Суперлигата.

Тази неделя (01.04.2018г.) предстои домакинския финален мач от плейофите срещу „ДЕЯ Спорт“.

Мачът ще се проведе от 18:00 часа в зала „Дунав“.

Двата отбора се познават отлично, след като още преди началото на сезона се изправиха едни срещу други по време на приятелски турнир в Пловдив, изходът от който беше 3:0 в полза на „Дунав“. Последваха още две официални победи за русенци – една с 3:0 по време на домакинския мач на „ДЕЯ“ в първия полусезон и една с 3:1 по време на домакинството на „Дунав“ през февруари 2018г.

Мачът ще бъде изключително оспорван, тъй като това са двата отбора с най-добри резултати в Шампионата на висшата лига – „Дунав“ е фаворит за качване в Суперлигата с 36 точки в класирането на Висшата лига, 12 победи, 0 загуби и 36 спечелени гейма; „ДЕЯ Спорт“ от своя страна имат 29 точки, 10 победи, 2 загуби и 31 спечелени гейма.  На 03 април ще се играе домакинския мач на „ДЕЯ Спорт“ в Бургас, началния час отново е 18:00. Плейофите се играят до две победи от три мача.