ЛеБрон изравни Джордан

ЛеБрон Джеймс настигна Майкъл Джордан и изравни постижението му за най-много поредни мачове с двуцифрени точкови показатели. Крилото на Кавалиърс вкарва поне по 10 точки във вече 866 поредни двубоя, в колкото го бе правил и Джордан, а случайно или не, това се случи срещу Шарлът - отбор, чийто собственик е именно легендарния гард на Чикаго и шесткратен шампион на НБА.

33-годишният Джеймс стигна до границата от 10 точки още в средата на втората четвърт, а в последствие изведе отбора си до убедителна победа със 118:105 срещу Хорнетс. ЛеБрон завърши с 41 точки, 10 борби, 8 асистенции и 1 отнета топка за 37 минути игра.

Последният мач, в който Брон е вкарал по-малко от 10 точки датира от 5 януари 2007 година, когато той завършва със само 8 срещу Милуоки Бъкс. Двуцифрената му серия се простира вече повече от 11 години.

Поредицата на Джордан пък е в рамките на повече от 15 години. Той не съумява да стигне кота “10” на 22 март 1986 година, когато като играч на Чикаго вкарва 8 на Кавалиърс, а след това нещо подобно се случва чак на 27 декември 2001, когато вече е на 38 и завършва със само 6 точки в мач на Вашингтон срещу Индиана.

Карим Абдул-Джабар се нарежда след Джордан и Джеймс в класацията със 787 поредни мача с поне 10 точки. ЛеБрон е лидер сред активните играчи, като след него са Джеймс Хардън (257 мача) и ДеМаркъс Казънс (162 мача).

“Нося №23 заради Майк. Влюбих се в тази игра заради него, заради всичко, което е постигнал. Когато гледаш Майкъл Джордан, все едно гледаш бог. Така че не съм си и помислял, че мога да съм Майк”, каза Джеймс след като изравни идола си.

Стореното от ЛеБрон измести от светлината на прожекторите постижението на Кемба Уокър от Шарлът, който вече е реализатор №1 в клубната история. Гардът измести от върха Дел Къри, вкарвайки 21 точки срещу Кавс и така вече има 9841 точки за Хорнетс.