Цветан Соколов най-резултатен при трудна победа на Лубе над Модена (видео + снимки)

Българският национал Цветан Соколов беше най-резултатен с 24 точки при победата на Кучине Лубе с 3:2 (25:22, 21:25, 25:16, 21:25, 15:13) срещу Модена в първия мач от полуфиналите на италианското волейболно първенство. Домакин на следващия мач на 1-и април ще бъде отборът на Модена, чийто треньор е Радостин Стойчев.

Мачът започна отлично за Лубе, който поведе с 8:4 до първото техническо прекъсване, след като Соколов направи дълга серия на сервис и дори записа два аса. Модена се доближи до Лубе при 20:19 в полза на домакините, но Соколов направи нови два аса и реши изхода на първия гейм, в който отбеляза осем от 25-те точки за своя тим.

Модена изравни след 25:21 във втория гейм, а Кучине Лубе спечели първите 5 точки в третия. Удар в мрежата на Бруно Резенде даде аванс от 11:5 на домакините и те в крайна сметка спечелиха частта с 25:16. В нейното начало Соколов допусна две грешки в нападение, но след това българският диагонал заигра на обичайното си високо ниво и отбеляза пет точки.

Модена изпрати мача в тайбрек с ново 25:21 в четвъртия гейм. В решаващата последна част гостите успяха да поведат на два пъти в резултата, но в крайна сметка Лубе спечели с 15:13.

Цветан Соколов изигра силен мач, заби 24 точки (4 аса, 53% ефективност в атака) и стана реализатор №1 в мача.

Османи Хуанторена добави още 18 точки (3 аса, 3 блока, 50% ефективност в атака, 22% перфектно и 59% позитивно посрещане).

Резервата Тейлър Сандър се включи отлично и се отличи с 15 точки (3 блока, 55% ефективност в атака, 50% перфектно и 75% позитивно посрещане).

За Модена най-резултатен стана диагоналът Джулио Саби с 16 точки (3 аса, 2 блока, 44% ефективност в атака).

Звездата Ървин Нгапет се отчете с 14 точки (1 ас, 1 блок, 43% ефективност в атака, 31% перфектно и 69% позитивно посрещане).

Младият център Даниеле Мацоне изигра страхотен двубой и записа също 14 точки (1 ас, 5 блока, 80% ефективност в атака).

Българският разпределител Чоно Пенчев се появи за малко в игра за Модена в третата част.

ПОЛУФИНАЛ №1:
КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) - АЗИМУТ (МОДЕНА) 3:2 (225:22, 21:25, 25:16, 21:25, 15:13)