Двата колоса на Трета лига все по-близо до сблъсък

Отборът на Арда е на полуфинал за Купата на Аматьорската лига след като безапелационно спечели Югоизточната дивизия. Известни са вече още двама от участниците на предпоследната фаза преди големия финал. Хитрино се класира в Топ 4 при аматьорите след победа срещу Бенковски-Бяла с 3:0. Битката на Северозапада пък бе спечелена от Кариана след 1:0 над Пещера-Галата.
Рилски спортист - ЦСКА 1948@@@
Четвъртият полуфиналист е тимът на ЦСКА 1948. Припомняме, че в зоналния финал на Югоизток Арда спечели срещу Карнобат с 4:0. Мачът се игра на стадиона в Мъглиж. Четирите гола паднаха между 8-ата и 34-ата минута. Два пъти се разписа Владислав Мисяк, един гол отбеляза Атанас Чепилов, а защитник на Карнобат си вкара автогол.

Това означава, че ЦСКА 1948 и Арда, които определено са над всички отбори в Трета лига, може съвсем скоро да премерят сили.