Хитрино спечели финала на Североизток за купата на аматьорите

Финал на Североизток за купата на аматьорите Хитрино победи с класически резултат 3:0 "Бенковски (Бяла) в среща играна на стадиона в град Аксаково. Мачът премина при дъждовно време, а хлъзгавият терен постави на допълнително изпитание футболистите и от двата тима. В 31-ата минута Ивелин Василев изведе Хитрино напред с гол, отбелязан от рамките на наказателното поле. Шутът му беше доста силен, за да може вратаря Атанас Славилов (Бенковски) да отреагира.
В началото на втората част Христо Александров удвои преднината на отбора от Шуменска област в 57-ата минута, след като от линията на наказателното поле шутира силно и топката отново изненада вратаря на Бенковски (Бяла) - 2:0. След това попадение последваха силни минути за футболистите от Русенска област, които на няколко пъти осъществиха бързи и доста опасни контраатаки. Пред вратата на Харун Якубов пропуски направиха Богомил Михалев, Стамен Владимиров, Ивайло Иванов и Кристиян Косев.
В последните минути на мача Хитрино отново взе инициативата, а голмайсторът Христо Александров, вече с капитанската лента след смяната на капитана Максим Недев с Берил Хюсеин, отново порази вратата на Бенковски за 3:0. Голът падна в 89-ата минута, което зарадва много ръководството на тима и многобройната агитка, пропътувала далечното разстояние от Хитрино до Аксаково, след като община Хитрино им осигури безплатни автобуси. Водени лично от кмета на община Хитрино Нуридин Исмаил, над 60 любителите на футболната игра доста се понамокриха на стадиона в Аксаково, защото не бяха се оборудвали с чадъри или дъждобрани, но накрая бяха много доволни от победата на финала в североизток.
Мачът беше ръководен много точно, безпристрастно и компетентно от съдийска бригада от Търговище начело с Деян Павлов с асистенти: Мариян Хараланов и Светослав Христов. Срещата беше изгледана от председателя на ЗС на БФС - Варна Георги Мирчев и главния секретар Пламен Хаджиев, които след мача поздравиха футболистите за добрата и коректна игра, въпреки лошите условия, причинени от непрестанния дъжд и хлъзгавия терен. Футболният отбор на Хитрино ще представи Североизточна България – ЗС на БФС-Варна във финалните срещи за купата на аматьорите с отборите на Кариана (Ерден), ЦСКА 1948 и Арда (Кърджали).