Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Монтана оглави еднолично класирането при дамите

Монтана победи Берое със 78:57 (20:16, 21:19, 24:12, 13:10) и оглави еднолично класирането в първата четворка на женското баскетболно първенство на България. Монтана е с 15 точки, а старозагорките са с 14.

Мачът беше равностоен през първата четвъртина, но Монтана вкара пет поредни коша в нейния край и началото на втората за преднина от 28:16. Берое успя да съкрати пасива си на две точки малко повече от минута преди сирената на първото полувреме, но нова убийствена серия на домакините реши изхода от срещата. Всичко започна с първия кош през второто полувреме - тройка на Даниела Петева, и завърши със серия от 12:3.

Петева беше най-резултатна за Монтана със 17 точки, към които добави седем асистенции и пет спечелени борби. Димана Георгиева записа други 15 пункта и спечели девет борби, а Христина Иванова допринесе за победата с 13 точки.

По 16 точки за Берое отбелязаха Виолина Кочева и Теодора Динева.