Линда Зечири се класира за втория кръг във Франция

Линда Зечири се класира за втория кръг на турнира от бадминтон от Суперсериите 100 във френския град Орлеан с награден фонд 75 хиляди долара. Българката, която поставена под номер 4, победи на старта германката Фабиене Депрец в оспорван мач с 18:21, 21:17, 21:19 за 63 минути. Зечири отстъпваше с 13:18 в решителния трети гейм, но след това направи силна серия за 20:19 и така стигна до крайния успех. Стефани Стоева и Габриела Стоева са водачки в схемата на двойки жени и почиват в първия кръг.

Утре те излизат срещу Фие Чо Сон и И Цзин Те (Малайзия). Състезаващият се за България холандец Алекс Влаар отпадна в квалификациите на сингъл мъже и на смесени двойки с Ирис Табелинг (Холандия). На сингъл Влаар загуби от Хематн Гоуда (Индия) с 21:16, 19:21, 15:21 за 50 минути, а на двойки заедно с Табелинг отстъпиха пред Никлас Нор и Сара Тигесен (Дания) със 17:21, 13:21 за 29 минути.