Нешвил прекъсна поредица от три загуби

Лидерът в лигата Нешвил прекъсна поредица от три загуби след 2:1 с дузпи над гостуващия Минесота и със 109 точки увеличи аванса си на върха на 3 точки пред Тампа Бей. Кайл Търис единствен реализира при наказателните удари, а с успеха домакините си гарантираха домакинство предимство в първия кръг на плейофите. Роман Йоси също вкара, а вратарят Пека Рине отрази 22 шайби. Ерик Стаал записа 40-ия си гол за сезона за Минесота.

Владимир Тарасенко реализира за втори път в 2:33 минута на продължението и донесе победата на Сейнт Луис с 3:2 над Сан Хосе. Тарасенко вече има 31 попадения през кампанията и премина границата от 30 гола за четвърта поредно година, като стана първият хокеист с такова постижение за клуба от Брет Хъл, който го направи в шест последователни сезона от 1988 до 1994 година.

Бостън пропусна възможността да измести Нешвил от върха в Източната конференция, след като загуби с 4:5 с дузпи гостуването си Уинипег. Патрик Лаине реализира решаващия наказателен удар, а преди това Брендън Танев записа хеттрик за домакините, които постигнаха шести пореден успех. Конър Хелебак направи 28 спасявания и стана първият вратар в клубната история с 40 победи в рамките на един сезон. Тори Кръг завърши с гол и асистенция за Бостън, който със 105 точки изостава на точка от първото място на Изток.