Божинов с гол и две асистенции при разгром на Риека

Българският нападател Валери Божинов се разписа от дузпа в контролна среща на Риека срещу играещия в четвърта лига Винодол. Миналогодишните шампиони спечелиха със 7:0, а Божинов отбеляза за 5:0 в 53-ата минута. Той се отчете и с две асистенции.

Бившият национал се постара доста, за да докаже, че има място в стартовите 11 на Риека и още от самото начало демонстрира активност. В 5-ата минута Акоста откри резултата след като получи асистенция от Божинов и вкара с глава. Половин час по-късно удар с глава на българина беше спасен от вратаря на аматьорите. До 45-ата минута резултатът набъбна на 3:0, а Божинов можеше да вкара четвъртия гол, но и този път ударът му беше спасен от стража на Винодол. Секунди по-късно резултатът наистина стана 4:0, но с попадение на Дангубич.

В 53-ата той все пак записа името си сред голмайсторите, след като реализира наказателен удар заради събаряне на Томич. Минута по-късно беше заменен от Квържич, а до края на мача паднаха още две попадения.

Българският футболист все още чака своя официален дебют за риечани, а на 31 март, събота, предстои далматинското дерби - гостуване на Хайдук на стадион Полюд.