Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Без контузените си звезди Голдън Стейт загуби тежко у дома

Шампионът Голдън Стейт загуби тежко у дома от Индиана с 81:92 в мач от Националната баскетболна асоциация.Уориърс игра без четирите си основни баскетболисти във втори пореден мач и допусна втора поредна загуба едва за девети път през четирите сезона под ръковоството на Стив Кър.

Срещата заради контузии пропуснаха суперзвездата Стеф Къри, както и Клей Томпсън, Дреймънд Грийн и Кевин Дюрант и без тях Голдън Стейт не успя да се противопостави на Индиана.

Виктор Оладипо вкара 24 точки за Индиана, а за домакините 12 точки записа Ник Йънг.

В същото време лидерът в редовния сезон Хюстън постигна десета поредна победа след 118:86 срещу Чикаго. Джеймс Хардън получи почивка за този мач, а в негово отсъствие Ерик Гордън завърши с 31 точки и изравни рекордните в кариерата си осем тройки в един мач за Рокетс.

Вашингтон прекъсна серия от три поредни загуби след успех над Сан Антонио със 116:106. Маркийф Морис вкара 15 точки, а Ото Портър добави 14 за Уизардс.

Сан Антонио губи едва за втори път в последните осем мача, но поражението има по-горчив вкус заради контузията на звездата ЛаМаркъс Олдридж, който бе водещ реализатор за своя отбор в мача с 13 точки, преди да напусне игрището във втората четвърт заради контузия в коляното.

Маями победи с лекота Кливланд с 98:79 в друга среща от тази нощ. "Горещите" демонстрираха силна игра в защита и се поздравиха с успех, с който се приближиха до участие в плейофите. Кели Олиник завърши с 19 точки, а Дуейн Уейд добави 12 за Маями. ЛеБрон Джеймс вкара 18 точки за Кливланд срещу бившия си отбор.

Сакраменто загуби у дома от Далас с 97:103 в мач, който бе белязан от протести край арената. Едва около 4000 зрители присъстваха на мача, тъй като повечето от привържениците не успяха да стигнат до трибуните, възпрепятствани от голям протест край съоръжението срещу убийството на 22-годишен невъоръжен чернокож мъж който бе застрелян при полицейската проверка на 18 март.

Пред камерната публика Харисън Барнс наниза 20 точки за успеха на Далас.