Мароко не допусна изненада срещу Узбекистан

Отборът на Мароко сломи съпротивата на Узбекистан с 2:0 в контрола, играна в Казабланка. С гол за тима от Северна Африка се отчете Аюб Ел-Кааби, който беше повикан за първи път в националния отбор от селекционера Ерве Ренар за контролите през март.

24-годишният нападател игра за първи път като титуляр и  се разписа още в третата минута, като се възползва от грешка на вратаряна узбеките. Малко преди двата отбора да се оттеглят на починвка,  защитникът на Истанбул ББ Мануел да Коща удвои с глава след ъглов удар.

През второто полувреме зрителите не видяха повече голове. На световното в Русия Мароко попадна в предварителна група със силните отбори на Испания и Португалия, както и Иран.