Тунис удари Коста Рика, Египет с втора загуба

Отборът на Тунис постигна минимален успех с 1:0 над Коста Рика в контролата между два от участниците на световното в Русия, която се изигра на “Алианц Ривиера” във френския град Ница.

Попадението на северноафриканците отбеляза Уахби Хазри, който прониза вратаря на Реал Мадрид Кейлор Навас в 36-ата минута. В края Тунис удари и греда, а костариканците имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена.

Още два от отборите от Африка, които ще играят на Мондиала, имаха проверки тази вечер.
Египет записа втора загуба в рамките на четири дни, след като отстъпи с 0:1 пред Гърция. В петък египтяните загубиха с 1:2 от Португалия. Попадението за южните ни съседи отбеляза Нико Карелис, който показва силна форма и в клубния си отбор Генк. “Фараоните” отново играха без голямата си звезда Мохамед Салах.

Друг от африканските участници - Сенегал, пък завърши 0:0 с Босна.

Кот д’Ивоар, който няма да участва на световното, пък надви с 2:1 Молдова. Роже Асал откри, а авторът на две попадения срещу Того при равенството 2:2 преди три дни футболист на Лил Николас Пепе отново намери пътя към мрежата, като отбеляза за 2:0 в 44-ата минута. Молдовците стигнаха до почетно попадение в 59-ата минута чрез Артур Йоница.