Испания разплака Аржентина, Меси гледа отблизо унижението 1:6 (видео + галерия)

Отборът на Испания демонстрира мускули по-малко от три месеца преди началото на световното първенство в Русия. “Ла фурия роха” се развихри на “Уанда Метрополитано” в Мадрид и разгроми считаният за един от фаворитите на Мондиала в Русия отбор на Аржентина с 6:1.

“Гаучосите” играха без голямата си звезда Лионел Меси, който е с болки и изгледа мача от трибуните, а от видяното едва ли му е станало по-добре, виждайки колко безпомощни са съотборниците му на терена. Нещо повече - Меси напусна мястото си на трибуните в 77-ата минута, а камерите уловиха недоволното му изражение.

Испанците правеха каквото си искат, а отбраната на гостите показа сериозни слабости. Аржентинците бяха равностойни на съперника само в първото полувреме, което завърши с обещаващ интрига резултат 1:2, но случилото се след почивката надмина и най-смелите очаквания на феновете на домакините.

В края на двубоя пък на терена се възцариха нервите, след като капитанът на Испания Серхио Рамос потърси обяснение от футболист на Аржентина за груб фаул срещу Коке. Като цяло южноамериканците заиграха доста грубо в заключителния четвърт час, явно изнервени от негативния резултат.

Резултатът в Мадрид откри Диего Коща в 12-ата минута с цената на контузия, след сблъсък с вратаря на гостите Серхио Ромеро. Нападателят на Атлетико се пребори за топката и успя да я промуши зад стража, но двамата се сблъскаха и се наложи намеса на медицинския щаб.
Испания развинти Аржентина с 6:1@@@
Четвърт час по-късно Иско удвои след асистенция на Марко Асенсио. Пет минути преди края Николас Отаменди върна интригата, след като засече топката с глава във вратата на Де Хеа след центриране от ъглов удар в наказателното поле.
В 52-ата минута Иско отбеляза и втория си гол в мача, след като получи топката от Яго Аспас. Само две минути по-късно Тиаго Алкантара направи резултата 4:1 след асистенция на Иско.

В 73-ата минута името си сред голмайсторите записа и Яго Аспас, който се възползва от далечно подаване. Не беше изминала и една минута и топката за шести път попадна в мрежата на Ромеро, след като Иско оформи своя хеттрик за 6:1, а асистенцията беше на Аспас.

Двубоят ще се запомни и с аплодисментите, с които беше изпратен при смяната си защитника на Барселона Жерар Пике, който  е недолюбван извън Каталуния заради подкрепата си за независимостта на провинцията.

Испания - Аржентина 6:1