Звездата на младежите бележи като Меси, празнува като Роналдо и обяви: Готов съм за първия тим на България (видео)

Кирил Десподов вкара две попадения за победата на младежите с 3:0 над Словения в квалификация за Евро 2019.

“Доста по-силни бяхме днес. Надиграхме категорично Словения. Те играха само с дълги топки, а ние се опитвахме да играем футбол, защото треньорът това иска. И ни се получи. Имаме доста силни футболисти и играем добър футбол. Днес го показахме.

Дойдох тук доста мотивиран, защото ме пратиха от мъжете. Няма значение мъже или младежи - искам да помогна на всички.

Днес показахме отборен дух. Имаше 11 лидери на терена. Всички се борехме и показахме, че желаем победата повече от Словения. С оглед на победата оставаме в играта. Ще се борим. До мача с Франция има половин година, така че продължаваме да тренираме. Ще се борим, докато има шансове.

Аз за себе си мога да говоря, че съм готов за първия отбор. За другите момчета не знам. Питайте ги тях. Не мога да говоря от тяхно име. Хубчев ми каза да отида и да помогна на младежите - мотивиран, без да се отпускам, да покажа моята си игра. Мисля, че го изпълних.

Като цяло винаги си пазя последните 15 минути да имам сили. Нашият защитник Мартин доста тичаше днес. Последните 15-20 минути не му помагах много в защита, защото знаех, че ще ни оставят пространства и трябва да съм готов да ги надбягам. Усетил съм явно нещата”, каза Десподов, обяснявайки как вкара третия гол, след като пое топката зад центъра на терена, преодоля няколко противникови футболисти и вкара под краката на вратаря.