Иснър изненада Чилич в Маями

Джон Иснър отстрани поставения под номер 2 Марин Чилич и се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Маями. Представителят на домакините спечели със 7:6(0), 6:3 и приключи мача след само 87 минути игра. Следващият съперник на американеца ще е Хьон Чун, който се справи с Жоао Соуса от Португалия след 6:4, 6:3.

Отпадането на Чилич е поредната изненада в турнира, след като Роджър Федерер загуби първия си мач, а поставеният под номер 3 Григор Димитров отпадна в третия кръг. Така от фаворитите оцеляха само Александър Зверев, който е поставен под номер 4, и шампионът от Индиън Уелс Хуан Мартин Дел Потро.

Днес Иснър отново разчиташе на най-силното си оръжие - сервиса, като вкара 12 аса и спечели 85% при вкаран първи сервис. 32-годишният американец бе безгрешен в тайбрека на първия сет, като го спечели със 7:0, а във втория сет успя да стигне до единствения пробив в мача в осмия гейм.

“Условията не бяха лесни поради вятъра. Играя отлично тази година. Ако продължавам така, мога да стигна далече”, сподели Иснър след победата си.