Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Мбапе и Погба подчиниха Русия

Франция надигра с 3:1 домакина на световното първенство това лято Русия с 3:1 в приятелска среща на стадион "Крестовский" в Санкт Петербург. Фьодор Смолов и Алексей Миранчук започнаха в атаката на "Сборная", а "петлите" бяха заложили на нападателното трио Усман Дембеле - Килиан Мбапе - Антони Марсиал. Мбапе определено имаше ден и реализира две от попаденията за тима си (40, 83). Пол Погба (49) също вкара гол за французите, а за Русия точен бе Фьодор Смолов (68).

В 15-ата минута Юго Лорис направи важно спасяване след удар на Фьодор Смолов. В 26-ата минута пък Килиан Мбапе имаше прекрасен шанс да изведе напред французите. Той получи възможност да стреля от въздуха от съвсем близко разстояние, но стражът на Зенит Андрей Лунев парира шута. Пет минути по-късно пък Лоран Косиелни отправи удар с глава право в Лунев.

В заключителните минути на първата част имаше интересни моменти и пред двете врати, най-вече пред тази на домакините. В крайна сметка "петлите” успяха да излязат напред в резултата в 40-ата минута. Мбапе получи хубав извеждащ пас от Пол Погба и изигра майсторски ситуацията, като се измъкна от отбраната на руснаците и с хладнокръвен удар по земя преодоля Лунев - 0:1.

Четири минути след паузата Погба отбеляза страхотен гол с блестящо изпълнение на фаул и удвои преднината на гостите в резултата.

В 58-ата минута пред Владимир Гранат се откри чудесен шанс да върне Русия в мача, но защитникът стреля неточно от съвсем близко разстояние.

Домакините на Мондиал 2018 все пак стигнаха до гол в 68-ата минута. Резервата Игор Смолников с дълго подаване намери в отлична позиция в наказателното поле на Франция Смолов, който се отскубна от защитата на “петлите” и от няколко метка опъна мрежата зад Лорис.

В 83-ата минута Мбапе на практика сложи край на интригата с второто си попадение в двубоя. “Десетката” първо едва не счупи кръста на Роман Нойщедтер с поредица от финтове, а след това стреля от малък ъгъл. Стражът Лунев се намеси доста неубедително и допусна топката да мине през ръцете му и да се озове във вратата.

До края на срещата не се случи нещо съществено и тимът на Дидие Дешан се поздрави с победа срещу футболистите на Станислав Черчесов.

РУСИЯ - ФРАНЦИЯ 1:3

0:1 Мбапе (40)

0:2 Погба (49)

1:2 Смолов (68)

1:3 Мбапе (83)