Септември елиминира Левски и ще спори с Черно море за място в младежката ШЛ

Септември (София) и Черно море (Варна) ще играят на финала за Купата на БФС при юношите (старша възраст), родени 2000-а година. И двата отбора излязоха от трудни ситуации днес и ще спорят не само за трофея, но и за място в младежката Шампионска лига през есента.

Септември победи Левски с 1:0. Единственото попадение вкара Октай Хамдиев от дузпа. Първата среща преди седмица на стадион "Георги Аспарухов" завърши 1:1 и така септемврийци се класират напред с общ резултат 2:1.

В другата полуфинална двойка Берое и Черно море (Варна) завършиха 1:1, а "моряците" отиват напред след 0:0 в първата среща. За Черно море играха Мартин Минчев на върха на атаката и Иван Дичевски на вратата, след като и двамата бяха свалени от мъжкия отбор, където тренират.

Варненци откриха резултата в 20-ата минута. Антоан Вълчев центрира в наказателното поле от корнер, а Виктор Попов с глава реализира за 1:0. Домакините изравниха от дузпа след почивката. Десет минути преди края Димов от свободен удар улучи страничната греда и така пропусна да вкара втори гол за гостите от Варна.

Утре са полуфиналите при децата, родени 2004 година. Те са Лудогорец- Левски (1:3 в първата среща) и ЦСКА-София- Ботев (Пловдив) също 3:1 в първата среща.