Украйна се справи с Япония (видео)

Отборът на Украйна победи с 2:1 Япония в приятелска среща, част от състезанието Kirin Challenge Cup 2018 in Europe. Двубоят бе игран в Лиеж (Белгия) и в него украинците излязоха напред в резултата в 21-ата минута с гол на Ярослав Ракитский, който опита далечен шут, топката се отклони от японски футболист и влетя във вратата на азиатците. В 41-ата минута Томоаки Макино изравни с удар с глава, а в 69-ата Олександър Караваев донесе победата на Украйна с изстрел по земя, след като нахлу в наказателното поле на Япония.

ЯПОНИЯ - УКРАЙНА 1:2
0:1 Ракитский (21)
1:1 Макино (41)
1:2 Караваев (69)

Снимка: ffu.org.ua