Александър Зверев обърна Давид Ферер

Преследвачът на Григор Димитров в световната ранглиста Александър Зверев (Германия) се класира за 1/8-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд близо 8 милиона долара.

Поставеният под №4 в основната схема германец се наложи над Давид Ферер (Испания) с 2:6, 6:2, 6:4 и се доближи на 130 точки от най-добрия български тенисист, който заема четвъртото място в класацията на АТР с актив от 4635 точки. Следващият противник на Зверев е Ник Кирьос (Австралия), който победи категорично Фабио Фонини (Италия) с 6:3, 6:3 само за 66 минути.

Кирьос и Зверев ще се срещнат в Маями за втора поредна година, като през миналия сезон австралиецът се наложи в три сета. До този момент двамата имат пет изиграни срещи, като Кирьос води с 3:2 победи.

Квалификантът Танаси Кокинакис (Австралия), който сензационно отстрани миналогодишния шампион Роджър Федерер във втория кръг, загуби от Фернандо Вердаско (Испания) 6:3, 4:6, 6:7 (4). В решителният трети сет Кокинакис имаше аванс от 3:1 гейма, но в крайна сметка отстъпи след тайбрек.

Кевин Андерсън (Южна Африка), който е поставен под номер 6 в схемата стигна до обрат срещу Карен Хачанов (Русия) след 4:6, 6:2, 6:3.