Холандско торнадо отнесе Кристиано и компания (видео)

Националният отбор на Холандия по футбол победи повече от категорично еворпейския шампион Португалия с 3:0 в контролна среща, играна в Женева, Швейцария. “Лалетата” изиграха много силен мач срещу Кристиано Роналдо и компания и нанизаха и три гола още през първото полувреме. Възпитаниците на Роналд Куман стигнаха до успеха с попадения на Мемфис Депай в 11-ата, Райън Бабел в 32-ата и Вирджил ван Дайк в 45-ата минута. Португалците пък завършиха срещата с човек по-малко, след като Жоао Кансело бе изгонен в 61-ата минута.

Холандия откри резултата още с първата си по-добра възможност в мача. В 11-ата минута Ван де Беек опита удар от движение, който не се получи, но Мемфис Депай бе достатъчно съобразителен и отблизо прати топката в мрежата.

В 32-ата минута “Лалетата” организираха нова бърза атака отдясно, Матайс де Лихт центрира остро в наказателното поле, където Райън Бабел с глава насочи топката в мрежата за 2:0.

В самия край на полувремето Холандия направи преднината си класическа. При едно балонно центриране в наказателното поле Де Лихт с глава свали към Вирджил ван Дайк, който без забавяне стреля във вратата и вкара за 3:0.

През втората част Португалия започна активно и в 47-ата минута след центриране от фаул Кристиано Роналдо стреля с глава и Яспер Силесен с блестящо спасяване запази резултата непроменен.

В 61-ата минута обаче устремът на португалците донякъде бе укротен след като Жоао Кансело поулчи втори жълт и червен картон за необмислен фаул в средата на терена и остави отбора си в намален състав.

В 75-ата минута отново Силесен бе герой за “Лалетата”, спасявайки далечен изстрел на Марио Руи.

В крайна сметка Холандия спечели повече от убедително и заби звучен шамар на европейсикя шампион. Така “Лалетата” успяха по най-добрия начин да се съвземат след загубата с 0:1 от Англия преди дни.  За Португалия пък това е първо поражение в последните 9 мача на тима.