Ивелин Попов: Ние сме отбор, който може да победи всеки и да се издъни срещу всеки (видео)

Капитанът на националния отбор Ивелин Попов даде своята оценка за представянето на “Лъвовете” в контролата с Казахстан (2:1). Той коментира, че нашият отбор може да победи всеки и да загуби от всеки. Според него е радващо, че националите успяха да измъкнат победата в края, но е притеснително, че отново се видя отпускане в играта през второто полувреме и трябва да се работи над този проблем.

“През първото надиграхме съперника, но през второто малко отстъпихме. Допуснахме и гол. Радващо е, че накрая успяхме да спечелим. Всеки мач си е индивидуален. Срещу Босна в началото пропуснахме четири положения в първите 20 минути. Днес мисля, че нямахме чиста възможност, което се случва. Радвам се, че победихме след две статични положения. Разбира се, че усещаме, че има отпускане през второто полувреме.  Не ни се иска да е така. И в мача с Босна играхме силно през първата част и след това излязохме леко по-лежерно през втората и веднага се създадоха ситуации пред нашата врата. Трябва да изчистим това. Ние сме един среден европейски отбор, който може да победи всеки, но може и да допусне издънки, когато най-малко очакваме. Според мен най-важното е всеки да намери отбор, където да играе редовно, за да има самочувствие, когато дойде в националния отбор. Аз се чувствам добре, физически. Здрав съм. Когато играеш редовно е нормално да се чувстваш по-добре, по-спокоен, по-щастлив. Лагерът мина перфектно. Имахме доста добри условия за работа, Тренирахме нормално. След мача с Босна имаше умора, но това е нормално. Предстоеше ни тежко пътуване, но нямаше недоволни, Всички се раздадоха. В игра влязоха и хора, които ни замениха по най-добрия начин. Нещата са добре”, заяви Попов.