Суарес и Кавани отнеха трофей от протегнатите ръце на Бейл

Отборът на Уругвай спечели с 1:0 срещу Уелс във финала за China Cup. Единсон Кавани, който изигра 100-ия си мач за националния тим, реализира попадението в 49-ата минута, което бе негово 42-о с екипа на "урусите". Луис Суарес удари две греди, а момчетата на Райън Гигс отстъпваха сериозна на южноамериканците. Ден преди финала Гарет Бейл беше заявил, че трофей с националния отбор на Уелс би бил по-специален, отколкото с Реал Мадрид. В крайна сметка звездата на “белите” не успя да помогне на своите.

Още във втората минута Луис Суарес нацели греда след хубав пас на Родриго Бентанкур. В 13-ата Суарес центрира и Единсон Кавани пропусна от чудесна позиция. Ла Селесте търсеха попадение, докато европейският им съперник избра по-прибрани действия. В 30-ата Луис Суарес за втори път тресна греда. Уругвайският тим чрез играча на Барселона отне топката след висока преса, но шутира в гредата. В края на полувремето британците имаха възможност да открият резултата. Вратарят Муслера направи впечатляващо спасяване след удар на Воукс.

В 49-ата Диего Годин пусна дълъг пас към Кристиан Родригес. Защитата на Уелс не беше подготвена, крилото се шмугна в наказателното поле и подаде към непокрития Кавани, който вкара с лекота от пет метра. В 52-ата Кавани изпусна да удвои, след като не съумя да стреля от удобна позиция. Тимът на Райън Гигс не намери формула за удачен отговор. В 76-ата играчът на Ювентус Бентанкур поиска смяна поради контузия. В 87-ата Гарет Бейл падна в наказателното поле, но съдията назначи аут. В 89-ата Суарес направи нов пропуск сам срещу вратаря и резултатът остана 1:0.

Уругвай се готви за участие на Мондиала, докато Бейл и компания няма да пътуват до Русия.