Девойките на България загубиха и от Португалия в световните квалификации (видео)

Националният отбор на България по хандбал за девойки до 17 години завърши на последно място в квалификационната си група за Световното първенство идното лято. След като в първите два дни от турнира на португалска земя нашите сънароднички бяха надиграни от Австрия (14:26) и Испания (13:34), в последната си среща те загубиха с разгромен резулат и от състава на домакините. Иберийките спечелиха срещата с 34:15 (15:8) и макар да останаха на второ място в крайното класиране, си осигуриха участие на шампионата в Будапеща.

Както и в предишните си двубои, българките отново не успяха да се задържат близо до своите съпернички още в началото на срещата. През първото полувреме те отбелязаха 8 гола, но допуснаха 15. След почивката португалките продължиха да доминират и стигнаха до успех с доста убедителен резултат, а нашият отбор все пак изигра най-резултатната си среща от надпреварата.

Полина Генчева се отличи с 6 гола за България, Мадлен Тодорова се разписа на три пъти, Кристияна Караманлиева бе точна на два пъти, а по едно попадение добавиха Габриела Георгиева, Антония Игнатова, Мария Спиридонова и Данислава Петрова.

Монтейро вкара 7 гола за Португалия, Лоурейро записа 4, а още седем хандбалистки се разписаха по три пъти. "Зелено-червените" се класираха за световните финали заедно с тима на Испания, който също с актив от 4 точки зае първо място в групата.

Девойките ни не съумяха да си осигурят място на 11-о поредно световно първенство. Последното, на което България участва, бе през 1995 година, когато заехме девето място. Две години по-рано, когато домакин на финалите бе именно страната ни, нашият тим загуби във финала от Русия.