Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Защитаващата титлата си Йохана Конта громи в Маями

Защитаващата титлата си и 11-а в схемата Йохана Конта (Великобритания) се класира за четвъртия кръг на силния турнир по тенис на твърди кортове в Маями с награден фонд 7,97 милиона долара.

Конта разгроми Елизе Мертенс (Белгия) с 6:2, 6:1 за 65 минути.

В хода на мача се опитвах за карам съперничката ми да играе по моите правила. В голяма част от времето това ми се получаваше. На такъв турнир е трудно във всеки кръг, затова сега съм много радостна. Харесва ми в Маями, тук успях да завоювам най-значимия трофей на кариерата ми. Надявам се да успея да повторя този резултат”, заяви Конта след убедителната си победа над Мертенс.

Следващата съперничка на британката ще бъде победителката от мача между номер 8 Винъс Уилямс (САЩ) и Кики Бертенс (Холандия), които играят в момента.

За четвъртия кръг се класира и Ашли Барти (Австралия), която елиминира Петра Мартич (Хърватия) с 6:4, 6:3 за 72 минути.