Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4 /Почивка/

Кайса Мекерейнен с трета Световна купа в кариерата си

Финландката Кайса Мекерейнен спечели за трети път в кариерата си Световната купа по биатлон. В последния драматичен старт за сезона - масов старт на 12.5 километра в руския зимен център Тюмен, тя завърши шеста, но успя да победи с едва 3 точки в генералното класиране Анастасия Кузмина (Словакия) и да вземе големия кристален глобус. 35-годишната Мекерейнен спечели трофея през 2011 и 2014 година. Тя финишира шеста с три пропуснати мишени и изоставане от 17.4 секунди.

Финландката изоставаше почти с половин минута зад Кузмина след третата стрелба, но словачката пропусна една мишена, а Мекерейнен стреля без грешка и успя да завърши шеста. Победителка в днешния старт стана Даря Домрачова (Беларус), която измина трасето за 35.27.4 минути и направи само една грешка в четирите стрелби. За нея това е шеста победа за сезона и 34-а в кариерата. Втора на 1.8 секунди завърши Паулина Фиалкова (Словакия) с една грешка в стрелбата, а трета е Ане Шевалие (Франция) на 6.6 секунди, която повали всичките 20 мишени и водеше през по-голямата част от състезанието.

Анастасия Кузмина остана едва 11-а в последното състезание за сезона с три грешки и пасив от 36.4 секунди. Така в генералното класиране Мекерейнен завършва начело с 822 точки, следвана от Кузмина с 819 точки и Домрачова с 804 точки. Миналогодишната носителка на Световната купа Лаура Далмайер (Германия) остана на четвърто място в генералното класиране със 730 точки. Нито една българка биатлонистка не спечели точки през настоящата кампания. Кайса Мекерейнен завоюва и малката световна купа в масовия старт с 216 точки, а втора е Далмайер с 207 точки.