Майката на Стоичков гледа мач от "А" Областна група

Отборът на ФК Садово продължава да мачка противниците си в А Областна група. Този път пожарникарите биха като гости третия в класирането Вихър - Белозем с 2:0.

Мачът беше почти повторение на есенния сблъсък между двата тима.На пръв поглед равностоен мач,но превъзходството през цялото време беше на страната на гостите от Садово. Домакините имаха едно единствено положение за гол. В началните минути играта беше двуостра, но играчите от Белозем първи стигнаха до опасност.

След грешка в защитата на Садово нападател на Вихър се озова на стрелкова позиция сам срещу Стоян Здравков, но уцели горния стълб на вратата му.От този момент нататък действията се развиваха почти изцяло в центъра на терена или пред вратата на домакините от Белозем, които бяха лишени от услугите на основния си голмайстор Иван Кавалов заради контузия.

Емо Аргиров пропусна чисто голово положение в 32 минута. Той стреля, но ударът му мина встрани от вратата. Аргиров все пак вкара десет минути по-късно. Сякаш от нищото Животното прехвърли с глава вратаря на Белозем след балонно центриране на Георги Ставрев. В края на полувремето Георги Христозов-Бекъма можеше да реши всичко, но вратаря на домакините Николай Стоянов изби ударът му.

През второто полувреме нищо не се промени в играта на двата тима и интересните ситуации бяха основно пред домакинската врата .След няколко неточни далечни удара в 80 минута влезлия като резерва Емо Стоев-Бадема намери с отличен пас Георги Христозов, който не сгреши за 2:0. Така той накара приличния брой привърженици на домакините сред които беше и леля Пенка Стоичкова-майката на най-великия български футболист Христо Стоичков, дошли да подкрепят домакините в студеното и влажно време,да започнат да напускат стадиона преди последния съдийски сигнал.

Съставът на "Садово" имаше доста здравословни проблеми-капитанът Атанас Загаров,Светльо Асенов и Иво Димитров -Шведа имаха вирусни проблеми ,като последния дори не взе участие в срещата. Никола Николов-Кубето и Петьо Димитров бяха контузени и изобщо не бяха включени в групата за мача.В нея не беше и вратаря Стефан Стойчев.