ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Чили повали Швеция в контрола

Отборът на Чили победи с 2:1 състава на Швеция в контрола, играна на "Френдс Арена" в Стокхолм. Успехът за южноамериканците донесе Марко Боладос в 90-ата минута.

Преди това чилийците откриха в 22-ата минута чрез Артуро Видал. Само минута по-късно домакините изравниха с попадение на Ола Тойвонен, който се оказа оставен свободен пред вратата на чилийците. Така се стигна до последната минута, когато Николас Кастийо намери Алекси Санчес, той стреля, но ударът му беше отразен. При добавката обаче Боладос не сгреши.

Швеция ще участва на световното първенство в Русия, след като елиминира Италия в баражите, докато Чили не успя да се класира.