Берое се разправи с Ямбол

Отборът на Берое (Стара Загора) постигна нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Ямбол с 88:61 (28:8; 24:18; 15:24; 21:11) в среща от програмата на XXI кръг.

Аджехи Бару беше най-резултатен за победителите – 19 точки, а Дариъс Гарнет и Александър Янев добавиха по 14 точки, като американецът се отличи и с 13 борби.

Брайкис Перин отбеляза 21 точки за гостите, а Алан Арнет завърши с 19 точки.

Домакините си подсигуриха победата още през първата четвърт, когато демонстрираха отлична организация в защита и нападение, и поведоха с 20 точки – 28:8, като до почивката момчетата на Любомир Минчев не намалиха темпото и увеличиха аванса си до 26 точки – 52:26.

През третата четвърт баскетболистите на Ямбол използваха отпускането в редиците на съперника и съкратиха девет точки от изоставането си – 50:67, но в заключителните десет минути Берое отново пое инициативата и си подпечата категоричния успех – 88:61.