Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Левски разби Спартак след силно второ полувреме

Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Спартак (Плевен) със 104:80 (22:20; 29:25; 28:18; 25:17).

Най-резултатен за столичани беше Омари Гудул с 19 точки, Неманя Милошевич приключи със 17 точки, а Божидар Аврамов и Кийт Клентън добавиха по 12 точки, като последния записа на сметката си и 11 борби.

Константин Коев вкара 26 точки за домакините, а Николай Маринов се отличи с 16 точки.

Първото полувреме на срещата бе сравнително равностойно, като гостите от София така и не успяваха да се откъснат напред в резултата и на почивката Левски Лукойл водеше с шест точки – 51:45.

Ситуацията на терена се промени през второто полувреме, след като възпитаницитена Константин Папазов демонстрираха нагледно, че са с класа над съперника.

"Сините" заппочнаха да увеличават преднината си, като не оставиха никакъв шанс на съперника дори да помисли за завръщане в мача, а последния съдийски сигнал прозвуча при 104:80 в ползана Левски Лукойл.