Легенди си вкараха 10 гола на "Анфийлд" (галерия)

В скучния откъм футболни събития уикенд легендите на Ливърпул и Байерн (Мюнхен) направиха спектакъл на разпродадения “Анфийлд” в пореден благотворителен мач от кампанията на мърсисайдци, приходите от която отиват за тяхната фондация.

Общо десет гола паднаха в интересния мач, като те бяха по равно - 5:5. Именитите играчи на Ливърпул от миналото дръпнаха с 3:0 само за 17 минути, но още през първото полувреме гостите успяха да обърнат до 3:4. Все пак Роби Фаулър изравни за 4:4 точно преди почивката.
Ливърпул - Байерн (легенди) 5:5@@@
През втората част отборите на Йън Ръш и Клаус Аугенталер си размениха само по един гол, като Ливърпул се спаси от загуба с попадение на норвежкия защитник Бьорн Торе Кварме три минути преди края.
Чаби Алонсо показа издръжливост, като игра по едно полувреме и за двата тима. През първото той допусна грешка, от която Александер Циклер вкара за Байерн. Испанецът обаче развесели всички, като отиде да се радва с футболистите на баварците, независимо че по това време беше част от състава на Ливърпул. По-късно в срещата Алонсо вкара един гол за Байерн от пряк-свободен удар.

ЛИВЪРПУЛ - БАЙЕРН 5:5