Чепилов герой, а Арда вече е във Втора лига след дербито на Югоизточната Трета лига (видео+снимки)

Арда надигра с 3:1 Загорец  в дербито на Югоизточната Трета лига и вече може да се счита за сигурен участник във Втора лига от догодина, тъй като дръпна с 14 точки на днешния си съперник, заемащ второ място в класирането.

Срещата бе доста оспорвана, но във втори пореден мач на Арда реферите не се справиха по най-добрия начин със задълженията си, бъркайки в ключови моменти.

Иначе мачът, който се игра в Момчилград, започна отлично за гостите от Нова Загора. Те откриха резултата още в 9-ата минута след гол от пряк свободен удар на Явор Иванов, а малко преди това имаха претенции за дузпа.

В 30-ата минута Арда вкара, но попадението бе отменено заради засада, която по-скоро не съществуваше.

След почивката футболистите на Елин Топузаков натиснаха, което даде резултат в 55-ата минута. Атанас Чепилов получи пас отдясно, последва изстрел с десния крак, който след недобра намеса на гостуващия страж се озова в мрежата му за 1:1. Само 180 секунди по-късно Красимир Илиев вкара от фаул за 2:1 след шут от 30 метра.

В 89-ата минута Чепилов се възползва от центриране отляво, изпревари бранител на Загорец и отблизо с глава вкара втория си гол в мача за крайното 3:1 за Арда.