Цинкарна се класира за финал в Адриатическата лига

Победителят в редовния сезон Цинкарна Целие (Словения) разгроми Цървена звезда (Сърбия) с 77:55 (17:11, 24:15, 19:11, 17:18) точки и се класира за финала на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Финалната четворка на турнира се провежда в зала "Младост" в Монтана.

В другия полуфинал по-късно днес играят Будучност (Черна гора) и Монтана 2003 (България).

Словенките изиграха много силно първо полувреме и на почивката водеха с 15 точки - 41:26. Те имаха дори аванс от 22 точки при 35:13 в средата на втората част. Баскетболистките на Цинкарна продължиха да доминират и поведоха с 60:35 точки в третата четвърт, а най-голямата им преднина в мача беше 28 точки при 70:42 шест минути преди края след тройка на Ива Слоншак.

Слоншак и Анджела Делич вкараха по 17 точки за победителките, а Зала Фришковец добави 10 точки. За Цървена Звезда с по 12 точки се отчетоха Мина Джорджевич и Йелена Йованович.