България започна със загуба на световната квалификация в Португалия (видео + снимки)

Националният хандбален отбор на България за девойки до 20 години започна със загуба участието си на квалификациите за Световното първенство в Унгария през лятото. Момичетата на селекционера Николай Начев паднаха от връстничките си от Австрия с 14:26 (6:13) в първия си мач на турнира в Група 1 на квалификациите в зона Европа, игран късно снощи в португалския град Лейрия.

Днес (24 март) младите български "лъвици" ще изиграят втората си среща на турнира срещу Испания, която снощи отстъпи на домакините от Португалия с 25:28. Само първите два отбора в крайното класиране ще се класират директно за шампионата на планетата в Унгария през юли. Двубоят между България и Испания е от 18,00 часа българско време и

ще може да гледан онлайн ТУК!!!

Австрия започна по-добре и бързо поведе с 3:0 до 6-а минута, което накара Николай Начев да поиска тайм-аут. След това българките вкараха първия си гол, но бе видимо, че австрийските момичета са по-силни. Така почивката дойде при 13:6 в полза на Австрия. Втората част не бе много по-различна. Австрия продължи да диктува темпото и в крайна сметка спечели с разгромното 26:14.

Най-резултатна за българския тим бе Мадлен Тодорова със 7 гола, Габриела Георгиева завърши с 3 попадения. За Австрия Нина Найдхарт и Леа Кофлер реализираха 6 и 5 гола за победата.

АВСТРИЯ - БЪЛГАРИЯ 26:14 (13:6)