Стеф Къри се завърна, отбеляза 29 точки и пак се контузи (видео)

Плеймейкърът на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри се завърна на игрището при победата над Атланта Хоукс със 106:94 в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Къри лекуваше изкълчен глезен и пропусна последните шест мача на Уориърс, а при завръщането си реализира 29 точки за 25 минути на игрището, преди отново да се контузи. В третата част Къри удари лявото си коляно и се прибра в съблекалнята, като не се завърна повече в игра.

Ник Йънг реализира 24 точки за шампиона Голдън Стейт, а за Хоукс Торийн Принс бе най-резултатен с 20 точки.

“Воините”, които бяха без звездите Кевин Дюрант, Дреймонд Грийн и Клей Томпсън, са втори в класирането на Западната конференция с 54 победи и 18 загуби. Първи на Запад и с най-добри показатели в лигата е Хюстън Рокетс с 58 победи и 14 поражения. “Ястребите” от Атланта пък са последни на Изток с 21 победи и 52 загуби.