Без Каранга е трудно: 12-ият във Втора лига вкара три гола и би ЦСКА-София на Панчарево (видео)

ЦСКА-София загуби с 2:3 от Струмска слава в контрола, която се игра на "Панчарево". Червените откриха чрез Жеан Бланко в 6-ата минута, но 12-ият във Втора лига вкара три попадения чрез Георги Каранейчев и Кристиян Тасев (2). Роланд Алберг намали на 2:3 в 67-ата минута, но до края на двубоя домакините не успяха да стигнат поне до равенство.

В този двубой наставникът на ЦСКА-София Стамен Белчев не можеше да разчита на националите Никола Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Кирил Десподов и Станислав Манолев. Фернандо Каранга пък остана на резервната скамейка за сметка на Бланко.

Червените откриха резултата в 6-ата минута, когато Жеан Бланко вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Роланд Алберг. Отсъждането предизвика негодуванието на гостите, които се скараха на съдията Ангел Ангелов.

В 20-ата минута Бланко бе близо да реализира за втори път, когато засече с глава центриране отляво, но топката премина покрай лявата греда. Пет минути по-късно футболистите на Струмска слава организираха първата си опасна атака, но техен състезател се засуети при шут от 15 метра и той бе блокиран.

В 35-ата минута гостите от Радомир изравниха. Георги Каранейчев бе изведен от центъра на терена сам срещу Китанов и след великолепен прехвърлящ удар извън границата на наказателното поле вкара за 1:1.

Седем минути след почивката Струмска слава осъществи пълен обрат. Автор на второто попадение за гостите стана Кристиян Тасев, който вкара от два метра с глава след центриране отдясно. Само 120 секунди по-късно отново той се разписа за 3:1, възползвайки се от отличен пробив и подаване на Каранейчев.

Червените намалиха на 2:3 в 67-ата минута, когато Роланд Алберг направи двойно подаване с Джеси и без проблем реализира останал очи в очи със стража на гостите.

В следващите минути треньорите на двата отбора извършиха множество смени, залагайки на много млади момчета. До края на двубоя ЦСКА-София бе по-активният тим, но така и не успя да създаде чисто голово положение.

ЦСКА-СОФИЯ - СТРУМСКА СЛАВА 2:3