Австрия съсипа Словения (видео)

Австрия разгроми Словения с 3:0 в контрола, играна в Клагенфурт. Резултата в полза на домакините откри Дейвид Алаба, а два гола вкара Марко Арнаутович. Словенците, които са сред съперниците на България в Лигата на нациите, играха много слабо и можеха да загубят и по-катастрофално.

Алаба се разписа в 15-ата минута с перфектно изпълнен пряк свободен удар. В 36-ата Арнаутович получи топката в наказатленото поле, финтира защитник на Словения и покачи на 2:0. Отново той беше точен в 51-ата минута с глава след подаване на Юлиан Баумгартлинер.

За гостите добре се представи само Бенямин Вербич. Новото попълнение на Динамо (Киев) обаче не получи никаква подкрепа от съотборниците си.

АВСТРИЯ - СЛОВЕНИЯ 3:0
1:0 Д. Алаба (15)
2:0 М. Арнаутович (36)
3:0 М. Арнаутович (51)