Сърбия разочарова срещу Мароко

Сърбия отстъпи с 1:2 на Мароко в контролна среща в Торино. Всички голове паднаха в разстояние на десетина минути в средата на първото полувреме. Сърбите играха слабо, а експериментите на селекционера Младен Кръстаич не дадоха желания резултат.

Както и на азиатското турне преди известно време, Сърбия действаше с четирима в отбрана, но сред тях не беше доскорошният капитан Бранислав Иванович. Неговото място зае Душко Тошич. Той си партнираше с Никола Максимович, но синхронът помежду им не бе на ниво.
Именно Максимович направи дузпата, от която Мароко поведе. Това се случи в 29-ата минута, а точен от бялата точка беше Хаким Зиеш. В 37-ата минута Душан Тадич изравни след асистенция на Адем Ляич, но много скоро нова грешка на Максимович позволи на Халид Бутаиб да вкара втори гол за Мароко.

Следващата проверка на западните ни съседи е във вторник срещу Нигерия.

МАРОКО - СЪРБИЯ 2:1
1:0 Х. Зиеш (29) д.
1:1 Д. Тадич (37)
2:1 Х. Бутаиб (40)